Almanya şaşkın! 12 Yaşındaki çocuk Yeniyıl Pazarına bomba koymuş!

Paylaşın! Herkes sizden duysun!

Olay Almanya’nın batısındaki Ludwigshafen kentinde oldu. 12 Yaşındaki Irak kökenli Alman çocuk, bu kentte tam iki yere bomba yerleştirdi.

Yeniyıl pazarında!

Almanya’da yılbaşına doğru kent göbeklerinde bu “Yeniyıl” ya da “Noel” pazarları kuruluyor. Oldukça kalabalık olan bu pazarlar Almanya dışından da çok sayıda gezgin çekiyor.  Yapılan açıklamaya göre çocuğun ilk bombalama girişimi 26 Kasım günü oldu. Çocuk kentin göbeğindeki Yeniyıl pazarına bomba yerleştirdi. Bir sırt çantası içine yerleştirilmiş bomba tetikleme düzeneğindeki bir sorun yüzünden patlamadı. Parça etkili olan bomba patlasaydı çok sayıda kişi ölecekti.

Bunun üzerine 12 yaşındaki çocuk, 5 Aralık günü belediye yapısı yanına bir bomba yerleştirdi. Ancak halktan birinin bildirmesi üzerine bomba etkisiz duruma getirildi ve çocuk yakalandı.

IŞİD’li birisi yardım beynini yıkamış

2004 Almanya doğumlu olan çocuğun aşırı oranda radikalleştiği bildiriliyor. Verilen bilgilere göre bunun nedeni çocuğun tanıdığı IŞİD’li birisi. Ancak IŞİD’in bu saldırıların IŞİD’ce mi yoksa yerel yandaşlarınca mı planlandığı araştırılıyor.

Polis çocuğu gözaltında tutuyor. Ancak yaşı küçük olduğu için dava açılmayacağı bildirildi…

Geçen hafta da…

Geçen hafta da polis 15-17 yaşlarındaki iki çocuğu “terör eylemi planlarken” yakalamıştı. Almanyanın güneydoğusundaki Bavyera bölgesindeki Aschaffenburg kentinde basılan evde IŞİD bayrakları ile propaganda belgeleri bulunmuştu.

Görsel: Almanya’da Yeniyıl pazarı (Supercarwaar, WCC)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *