Almanya kendi casusunu “aşırı İslamcı” diye tutukladı!

Paylaşın! Herkes sizden duysun!

Haberalma, çevrimiçi izleme, casusluk. görsel: DIA

Alman haberalma kuruluşu BfV için çalışan bir Alman “aşırı İslamcılıktan” tutuklandı. Bu konudaki duyumlar ilk olarak Alman basınında çıkmıştı. Der Spiegel dergisi ile Die Welt gazetesi, Alman haberalmasına sızmış bir İslamcının yakalandığını duyurmuşlardı. Bunun üzerine Alman BfV açıklama yaparak olayı doğruladı.

Basın-yayında çıkan yazılarda bu kişinin “BfV’nin Köln birimini bombalamayı planladığını” öne sürülmüştü. Ancak BfV sözcüsü bu yönde bir kanıt olmadığını açıkladı.

Sanal ortamda yakalandı!

Bildirildiğine göre, tutuklanan kişi sanal ortamlarda (Facebook gibi) aşırı islamcı söylemlerde bulundu. Ayrıca chat yaparken, Alman haberalmasının gizli bilgilerini açıklamak istedi.  Bunları yaparken de sahte adlar kullandı. Ancak büyük olasılıkla bu chat proğramlarını kullanan başka Alman casuslarca gerçek kimliği ortaya çıkarıldı.

2014’te müslüman olmuş!

Tutuklanan kişinin 51 yaşında, evli, çocuklu bir Alman olduğu açıklandı. Alman basınında çıkan yazılara göre, bu kişi 2014 yılında din değiştirerek müslüman oldu. Bir bankada çalışan bu kişi, 2016’nın Nisan ayından bu yana da Alman haberalması için Almanya’daki müslümanlar üzerine bilgi topluyordu.

  1. Cem

    kimbilir Türk derneklerinde, camilerinde ne kadar cok Alman casusu vardir. Cehenneme giderler insallah

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *