Almanya kendi terör operasyonlarına eleştiri istemiyor! Göç,Uyum Bakanı Özoğuz’a “Sırtımızdan bıçakladı” tepkisi

Paylaşın! Herkes sizden duysun!

Almanya'nın Göç ve Uyum bakanı Aydan Özoğuz (görsel: Olaf Kosinsky)

Almanya kendi ülkesindeki terör önlemlerine karşı en ufak eleştiriyi kaldıramıyor. Almanya’da Türk kökenli bir bakanın, kökten dinci Selefilere karşı operasyonu az da olsa eleştirmesi “sırttan bıçaklama olarak nitelendirildi..

Almanya’da Göç ve Uyum bakanı Aydan Özoğuz’a sağcı partiler CDU, CSU’dan tepkiler artıyor.

Almanya’da son günlerde “Selefi” adı verilen aşırı İslamcılara karşı operasyonlar düzenleniyordu. Polis kendilerini “Gerçek İslamcı” olarak adlandıran topluluğun evlerine, camilerine baskınlar düzenlemişti.

“Ölçülü olmalı”

Aydan Özoğuz bir Alman televizyonuna verdiği demeçte, son günlerdeki bu operasyonlar konusunda uyarmıştı. Özoğuz bu operasyonlarda ölçülü olması gerektiğini, yoksa camilerin işlerine karışmak olarak görülebileceğini söylemişti.

Hem Merkelin partisinden, hem polisten!

Sosyal Demokrat partili Özoğuz’un bu sözlerine hem sağcı CDU, CSU partilerinden, hem de polis sendikasından ağır tepkiler geldi.CDU’lu bir yetkili “yasalar ölçülü değil, en sert biçimde uygulanmalı” dedi. İçişleri bakanı da Özoğuz’un açıklamalarının güvenlik birimlerine karşı güveni sarstığını öne sürdü. Polis sendikasının başkanı da “bu kadın polis güçlerini sırtından vuruyor” yönünde açıklama yaptı…

Hıristiyan eğilimli partiler olan Başbakan Merkel’in partisi CDU ile onun Bavyera kolu CSU, Almanya’da yönetimin büyük ortağı konumundalar. Bu yoğun tepkiler karşısında Aydan Özoğuz’un bakan konumundan ayrılmasının olası olduğu konuşuluyor.

Açıklama yapmak zorunda kaldı…

Gelen yoğun tepkiler üzerine Özoğuz bir açıklama yaparak “yanlış anlaşılmak istemediğini” söyledi. Özoğuz, “tek başına bu tür operasyonların köktenleşmeyi engelleyemeyeceğini söylemek istediğini” de ekledi. Özoğuz, kökten islamcılığa karşı savaşımın Müslümanlarla ortak yürütülmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıntılı okuyun:

görsel: Almanya’nın Göç ve Uyum bakanı Aydan Özoğuz (Olaf Kosinsky, WCC)

2 Responses

  1. Hasan Hüseyin

    Su bize ders veren Almanya. Hani bizim durumumuz bok gibi AKP yüzünden ama Almanya seninde ne bok oldugun dünden belliyti zati.

  2. Aytekin Berlin

    Özoğuz da kalleş Almanya’nın soykırım oylamasında öteki tüm “Türk kökenli” milletvekilleri gibi “Evet” diyenlerdendi. O zaman emir-komuta zincirinde verdiler oylarını. Bak şimdi sisteme karşı ufacık birşey söylediler diye nasıl bir tepki geldi.

    Sonra da eliniz ayağınız dolaşır böyle.”Yok ben yanlış anlaşıldım” falan filan. Türk halkına iftirayı atarken ki hoyratlığın nerede hanımefendi? Size o hoyratlık gücü veren o derin güç bir “höt” dedi mi hemen tırsıyorsunuz. Gücünüz bir tek Türk halkına getiyor. Yazıklar olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *