Almanya’da 17 yaşındaki kızı öldüren belli oldu… Merkel baskı altında!

posted in: Almanya, Avrupa Birliği | 0
Paylaşın! Herkes sizden duysun!

Maria Ladenburger, Freiburg'da Afgan sığınmacının öldürdüğü genç kız - Facebook

 

Bu yılın Ekim ayında Freiburg’da 19 yaşındaki bir kadın cinsel saldırıya uğramış ve öldürülmüştü. Freiburg Almanya’nın güneybatısında, Fransa sınırında bulunuyor.

Öğrenci eğlencesinden dönerken

16 Ekim 2016’da 19 yaşındaki tıp öğrencisi Maria Ladenburger bir öğrenci eğlencesinden bisikletiyle dönerken saldırıya uğramıştı. Polis raporuna göre, bisikletinden düşürülen öğrenciye, saldırgan önce cinsel saldırıda bulunmuş, sonra da öldürüp bir ırmağa atmıştı.  Genç kadının bedenini ertesi gün ırmak kenarında dolaşan birisi görüp, polise bildirmişti. Maria’nın babasının Avrupa Birliği’nde çalışan yüksek konumda bir yetkili olduğı bildiriliyor.

Ta ki o saç teli bunununcaya dek!

Polisin haftalar süren soruşturması bir sonuç vermedi. Ta ki, polis çalılar arasında sarıya boyalı bir saç teli bulana dek. Bu saç telinden DNA alan polis, 17 yaşındaki bir Afgan sığınmacıyı sanık olarak yakaladı. Gelen bilgilere göre, Afgan genç suçunu onadı.

Maria sığınmacı gönüllüsüymüş

Öldürülen genç kadının boş zamanlarında sığınmacılara yardım eden bir kurumda gönüllü olarak çalıştığı bildiriliyor. Ancak kendisini öldüren Afgan sığınmacıyı tanıyıp tanımadığı açıklanmadı. Maria’nın öldürüldüğü yerin yakınlarında 27 yaşındaki Carolin adlı bir kadın da öldürülmüştü. Ancak onun sanığı daha yakalanmadı. Olağanda oldukça düşük suç oranı olan Freiburg’da bu öldürmeler büyük ses getirmişti.

Alman yönetimi büyük baskı altında!

Merkel’in sığınmacılara “açık kapı politikası” (en azından Avrupa standartlarına göre) ile 2015’in Başından bu yana Almanya’ya gelen sığınmacı sayısının 890 bin dolayında olduğu bildiriliyor (Türkiye ise resmi olarak 3 milyon dolayında sığınmacı aldı. Ancak gerçek sayının 4,5-5 milyon olduğu sanılıyor).

Sığınmacı alımı yüzünden Merkel halktan gittikçe artan bir tepki görüyor. Özellikle ayrımcı AfD (“Almanya için Seçenek”) partisinin oyları son dönemlerde çok artış gösterdi. Bu parti sığınmacıların karıştığı olayları ya da onların durumunu çok iyi kullanıyor. Örneğin 2016’nın yılbaşında Köln’de sığınmacıların kadınlara sarkıntılık yapmaları ülkede büyük olay olmuştu. 1000 dolayında kadın polise bildirimde bulunmuş, ancak bunların çoğu aydınlatılamamıştı.

Freiberg’deki öldürmenin sanığının Afgan sığınmacı çıkması bunların üstüne tuz biber ekti. Almanya başbakan yardımcısı Sosyal Demokrat Sigmar Gabriel, bir açıklama yaparak “Sığınmacıların günah keçisi yapılmaması gerektiğini” söyledi. Ancak her durumda bu olay sığınmacılara ve göçmen kökenlilere tepkileri daha da arttıracak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *