Avrupa’da Sosyal Yardım Alıyorsanız Bunu HEMEN Okuyun!

Paylaşın! Herkes sizden duysun!

 

Türkiye’de AKP hükümetinin Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Örgütü (AGİT) ile 2016’da anlaştığı “otomatik Bilgi Aktarımı” Avrupalı Türklerin canını kötü yakacak. 1,5 Milyon Türk vergi kaçakçısı durumuna düşecek!

1 Ocak 2018’den başlayarak, Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında bilgi paylaşımı yapılıyor. Bu da en çok bulundukları ülkelerde sosyal yardım alan Türk yurttaşlarını vuracak!

Uzmanlara göre AKP hükümeti AGİT anlaşmasını, sonuçlarını gözönüne almadan ivedilikle imzaladı…

Sosyal Yardım alanları vuracak!

Almanya’da 1 milyon, Avrupa genelinde de 1,5 milyon Türk yurttaşının bulundukları ülkelerde sosyal yardım aldıkları sanılıyor. Avrupa ülkeleri sosyal yardımı “herşey tükendikten sonra” veriyorlar. Örneğin Hollanda’da oturan birisinin Rotterdam’da evi varsa “önce evini sat, onunla geçin, o para bitince gel sosyal yardım iste” deniyor ve kendisine sosyal yardım verilmiyor.

Şimdiye dek Türk yurttaşları Avrupa’da sosyal yardım alsalar bile Türkiye’de evlerini, öteki taşınmaz mallarını satmak zorunda kalmıyorlardı. Ancak şimdi bu durum değişecek. Bu ‘Otomatik Bilgi Aktarımı’ anlaşması yüzünden, Avrupa yönetimleri, Avrupalı Türklerin Türkiye’deki malvarlıkları konusunda Türkiye’den bilgi alabilecekler.

Türkiye’de malvarlığı olan ve Avrupa’da sosyal yardım olan Türkler hem aldıkları paraları geri vermek zorunda kalacaklar, hem de büyük parasal yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar!

Çoğunluk bilmiyor! Duyan da inanmıyor…

Avrupa Türk İşadamları Birliği başkanı Ahmet Güler, 1 Ocak 2018’den başlayarak Avrupalı Türklerin Türkiye’deki malvarlıklarının mercek altına alınacağını ve Almanya’da yaşayan Türklerin çoğunluğunun bu uygulamayı bilmediğini söyledi. Uygulamayı duyanların da Türkiye’nin bu bilgiyi vermeyeceğine inanıyor. Oysa Türkiye’nin bu bilgiyi verme zorunluluğu var. Anlaştığı bu konuda bilgi vermezse büyük yaptırımlarla karşı karşıya kalacak Türkiye.

Ayrıntıları okumak için tıklayın

 

not: görseller: Tony Webster [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via WC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *