“Balyozcu” diye generaller hapse atılırken, AKP darbeci Akın Öztürk’ü ödüllendirmiş!

posted in: Saydam, Türkiye'den Olaylar | 0
Paylaşın! Herkes sizden duysun!

Kalkışmanın önderlerinden olduğu öne sürülen eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ü Recep Tayyip Erdoğan’ın ödüllendirerek Hava Kuvvetleri Komutanı yaptığı ortaya çıktı. Üstelik te, Akın Öztürk’ün altındaki en yüksek rütbeli 4 subay “Balyoz” soruşturmasından yargılanırken!

Kalkışmadan önce Yüksek Askeri Şura üyesi olan Akın Öztürk, kalkışmacıların ana üssü olduğu bildirilen Ankara yakınlarındaki Akıncılar üssünde gözaltına alınmıştı.

En yakın subayı anlattı!

Emekli Hava Tümgeneral Beyazıt Karataş TV kanallarında Akın Öztürk üzerine ilginç deneyimini paylaştı.

Beyazıt Karataş, Diyarbakır’da görev yaptığı sırada o zaman Korgeneral olan Akın Öztürk’ün kendisinin komutanı olduğunu ve kendisini çok yakından tanıdığını bildirdi. Karataş, 2011 yılında Akın Öztürk’ün Diyarbakır’daki en üst rütbeli havacı olduğunu, kendisinin de 2. rütbeli olduğunu anlattı.

2011’de AKP’nin Gülencilerle birlikte düzenlediği Balyoz soruşturmasında Diyarbakır’da en üst rütbeli 5 havacıdan 4’ü için 16 yıl hapis cezası istendiğini ancak bir tek Akın Öztürk’e dokunulmadığını belirten Karataş, üstelik Akın Öztürk’ün AKP yönetimince ödüllendirilerek Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na atandığını belirtti.

Bu soruşturmanın üzerinden 1 ay geçtikten sonra komutanları Akın Öztürk’ün kendi altındaki en yüksek rütbeli 4 askere “ne oldu, neden oldu” diye bir kez bile sormamasını da ilginç bulduğunu, bunu kendisi ile konuştuğunda Akın Öztürk’ün bunu geçiştirdiğini söyledi.

Bunlar “tatbikat” diye kandırılabilecek pilotlar değil!

Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş, Ankara üzerinde uçan F16 uçaklarının çok deneyimli pilotlarca kullanıldığının kesin olduğunu söyledi. Karataş “bunlar öyle ‘tatbikat var’ diye bulunmuş pilotlar değil. Bunlar çok deneyimli pilotlar. Ankara gibi bir yerde  ses hızını aşarak alçak uçuşu her pilot yapamaz. Bunlar kesinlikle kandırılmış değil, bu konuda inançlı kişiler” diye konuştu.

AKP’nin ödüllendirdiği Akın Öztürk kendi darbecilerini yükseltmiş…

Atatürkçü subaylar “darbeci” diye yargılanırken, AKP’nin Hava Kuvvetleri Komutanı yaptığı Akın Öztürk, Fethullah Gülenci örgütlenme içinde gerçek darbeci subayların rütbelerini yükseltmiş, anahtar konumlara yükseltmiş.

Bir anlamda, Türkiye bugün bu ağır Kalkışma bedelini Erdoğan’ın yanlışları yüzünden ödemiş oluyor… Daha önce Çözüm Süreci, Suriye konularında olduğu gibi…

Damadı da Kalkışmacıların üssünün komutanıymış!

Kalkışmanın yönetildiği üs olduğu bildirilen Akıncılar Hava Üssü’nün komutanı da Akın Öztürk’ün damadı olduğu ortaya çıktı!

AÖDamadı

Damat Hava Pilot Kurmay Yarbay Hakan Karakuş, bir süre önce gazetelerde yeralmıştı. Trafikteki bir anlaşma yüzünden Kuveytli diplomatlar Yarbay Hakan Karakuş’u sokak ortasında dövmüşlerdi. Bu yetmezmiş gibi, Kuveytli diplomatlar “eğer yargılanırsak Kuveyt ile iş ilişkileriniz bozulur” gibisinden Türkiye Cumhuriyetine gözdağı vermişlerdi.

Bu tehdit yüzünden olsun, olmasın, öyle ya da böyle, sonuçta Türk yargısı sokak ortasında adam döven Arap “diplomatları” değil, dayak yiyen Hava Kuvvetleri pilotunu suçlu bulmuştu…

“Balyoz Soruşturması” Nedir?

20 Ocak 2010 günü AKP, Gülen ve Amerikan yanlısı yayın yapan Taraf gazetesinde “2003 Yılındaki ‘Balyoz darbe planı'” üzerine bir haber yayınlandı. Bunun üzerine savcılar soruşturma başlattılar.

Sahte belgelerin gerçekmiş gibi ele alındığı yanlı ve adil olmayan bir “yargılama”dan sonra, 21 Eylül 2012’de Çetin Doğan, Özden Örnek ve İbrahim Fırtına’nın da aralarında bulunduğu 365 sanıktan 325’i “darbecilikten” ağırlaştırılmış yaşam boyu hapse mahkûm edildi. Ancak AKP ile Gülencilerin aralarının bozulmasından sonra bu kez daha yansız bir yargılamadan sonra 2014’te sanıklar aklandılar….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *