Berlin’de 14 yaşındaki kız başörtülü olduğu için tramvaydan indirildi!

Paylaşın! Herkes sizden duysun!

Berlin'de bir tramvay (görsel: Tomasz Sienicki, WCC)

Olay Almanya’nın başkenti Berlin’de oldu. Alman Spiegel Online haber sitesinin bildirdiğine göre, saat 14:35 sıralarında Bölschestraße durağında bir küme genç tramvaya bindi. Binenler arasında 14 yaşında başörtülü bir genç kız da vardı. Tramvayın sürücüsü hoparlörden konuşarak tramvaydan inmelerini istedi. Sürücü, “başörtülü kimseyi taşımayacağını” söyledi.

Tramvayda herkes bu duruma sessiz kaldı!

Bunun üzerine gençler inmek zorunda kaldılar. Gençler polise giderek olayı bildirdiler.  Gençler polise yaptıkları bildirimde, sürücünün bu davranışı için tramvaydaki hiçbir yolcudan tepki gelmediğini belirttiler.

Tramvaylardaki görüntüler taranıyor

Olayın soruşturması Ulusal Suçlar Polisi’nin “Devlet Koruma Bölümü”ne aktarıldı. Berlin toplu taşım kurumu, belirtilen duraktan geçen tüm tramvaylardaki görüntü kayıtlarının inceleneceğini açıkladı. Bu işlem haftanın dördüncü gününe dek sürecek. Eğer olay görüntülere yakalanmışsa, gereği yapılacak…

Ayrıntıyı okuyun:

[Almanca] Straßenbahnfahrer drängt Mädchen mit Kopftuch angeblich zum Aussteigen Spiegel Online

(görsel: Tomasz Sienicki, WCC)

  1. Cem

    tramvay yolcularinin ses cikarmamasi ne utanmaz bir durum. Bu adamlar yahudiler yakilirkende sessiz kalmislardi. Hic ders almamislar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *