Biden Obama’yı Trump’a hinlik için kandırırken…

posted in: OradanBuradan | 1
Paylaşın! Herkes sizden duysun!

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) Donald Trump’ın başkanlığı kazanması birçok kişi için beklenmedik oldu.Sanal Ortam kullanıcıları bu durumu ilk atlatanlardan.

En büyük sanal ortamlardan Twitter’da Trump-Obama-Biden şakaları ortalıkta dolaşmaya başladı bile. Bunlar “meme” adı verilen gerçek görsellere gerçekdışı yazılar yazarak yapılıyor. Genellikle de bunlar ABD başkan yardımcısı Joe Biden’in Trump’a karşı hinlik planlamasını konu ediniyor.

“Sevgililer”

Örneğin bir toplantıda Joe Biden, Obama’nın elini yakalamış, sevgili gibi poz veriyor. Obama rahatsız. Obama soruyor: “Co neden elimi hala tutuyorsun?”. Biden yanıtlıyor: “Mike Pence’i (Trump’ın başkan yardımcısı) korkutmak istiyorum”. Obama anlamıyor: “Ama neden?”. Biden de “Sen yalnızca benim yaptığıma katıl” diyor.

Bu Meme’de, Obama’nın yardımcısı Biden “Beyaz Saray’da Başkan ile başkan yardımcısı arasında sevgili ilişkisi var” algısı yaratarak, Trump’ın başkan yardımcısı Mike Pence’i korkutmak istiyor…

trump_obama_biden_4_500x663

“Bubi tuzağı”

Bu meme’de de, Trump, Beyaz Saray’a taşınmadan önce, Biden Obama’yı “bubi tuzağı” kurmak için kandırmaya çalışıyor. Bubi tuzakları genelde savaşlarda kullanılan tuzaklar. Örneğin birisi bir sandalyeyi yerinden oynattığında ona bağlı bomba patlıyor falan.

trump_obama_biden_3_500x603

“Doğum Belgesi”

Seçim kampanyası sırasında Donald Trump, başkan Barak Obama’nın ABD’de doğmadığını öne sürmüştü. O durumda da Obama’nın başkanlığı geçersiz oluyordu. Bu konuda halkta kuşkular yaygınlaşınca, Obama doğum belgesini yayınlamak zorunda kaldı, ABD’de doğduğunu kanıtladı.

Aşağıdaki meme’de de bu konu kullanılmış. Görsel ise yukarıdaki görselin tıpkısı.

Bu kez Biden Obama’ya şöyle diyor: “Hadi yazıcıdan bir sahte doğum belgesi bastır, sonra üzerinde “GİZLİ” yazan bir zarfın içine koy. Zarfı da odandaki masanda bırak. (Böylece Trump başkanlığı üzerine aldığında zarfı bulacak ve “bak haklıymışım” diye açıklama yapacak). Obama ise kızıyor “Co!

trump_obama_biden_5_500x555

“Gizlisöz ne?”

Bunda ise Trump Başkan Obama’nın çalışma odasına gelmiş. İçeriye girecek. Ama Obama’nın yardımcısı Joe Biden kapıyı tutmuş:

trump_obama_biden_gizlisoz_500x700

  1. Hasan Hüseyin

    Sacmalik yilisiklik. Baska bisey bulamadinizmi yayinlayacak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *