“FETÖ’nün bu darbe girişiminin sorumlusu onu yıllarca besleyen AKP iktidarıdır”

posted in: Saydam, Türkiye'den Olaylar | 1
Paylaşın! Herkes sizden duysun!

Emekli Albay Dursun Çiçek, Halk TV’ye yaptığı açıklamada, FETÖ’cu bu darbe girişiminin sorumlusunun yıllarce Gülen’i destekleyen AKP yönetimi olduğunu söyledi.

Albay Çiçek FETÖ darbe girişiminin başarısızlığa uğraması ile büyük bir yıkımdan kurtulduğunu söyledi.

Çiçek, FETÖ birkaç yıl önce Türk ordusuna karşı “Ergenekon” adı altında komplolar düzenlerken, “ülke bağırsaklarını temizliyor” diyen Bülent Arınç, Abdullah Gül ve ötekilerin bugün TV kanallarında demokrasi kahramanı kesilmelerini eleştirdi.

Albay Dursun Çiçek Ergenekon komplosunun kurbanı olmuştu.

Albay Dursun Çiçek AKP ile Fethullah Gülenci örgütlenmenin yaptığı “Ergenekon” soruşturması kapsamında yargılanmış, 5 Ağustos 2013’te ağrlaştırılmış yaşam boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. AKP ile Gülen arasındaki çıkan çıkar çatışmasının ardından Anayasa Yargısı’nın verdiği “yeniden yargılama” kararı sonucunda 31 Mart 2015’te aklanmıştı.

Fethullah Gülen Erdoğan

Erdoğan orduyu zayıflatatan FETÖ’cü Ergenekon komplosunu desteklemişti…

“Ergenekon soruşturmaları” süresince Türk ordusunun  bir çok üyesi sahte kanıtlarla, sahte tanıklarla yargılanmış ve ceza almıştı. Amerika’nın Türk ordusunu zayıflatmak amacı ile Fethullah Gülen örgütlenmesi aracılığı le yaptığı söylenen bu komplo sırasında dönemin  başbakanı Tayyip Erdoğan kendisini “Ergenekon’un savcısı ben’im” demişti…

Ergenekon komplosu sonucu Türk ordusu zayıflamış, PKK’ya karşı savaş yitirilme noktasına gelmiş, Erdoğan PKK ile Oslo anlaşmasını yaparak “Kürt Açılımı”nı (“Çözüm Süreci”) başlatmak zorunda kalmıştı. Çözüm Süreci fiyaskosu da PKK’nın daha da güçlenmesiyle sonuçlanmıştı.

Ergenekon komplosu sonucu Türk ordusu sınırlarını koruyamaz duruma gelmiş, Yunanistan Ege denizindeki 20’ye yakın küçük adayı ele geçirmişti. Osmanlı’dan bu yana Türkiye ilk kez bu dönemde toprak yitirmişti…

 

  1. Hasan Hüseyin

    Cesur yürek. Keske senin gibi canlar binler olsaydi milletimde

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *