Hollanda da İstanbul Başkonsolosluğunu Kapattı!

posted in: Hollanda, Türkiye'den Olaylar | 0
Paylaşın! Herkes sizden duysun!

Dün İstanbul Başkonsolosluğunu kapatan Belçika’dan sonra, bugün de Hollanda İstanbul’daki başkonsolosluğunu kapattığını açıkladı.

Açıklama Hollanda’nın kamu bilgilendirme kurumu Rijksoverheid’dan yapıldı. Açıklamada “Dışişleri Bakanı Koenders olası terör saldırısına karşı İstanbul Başkonsolosluğu’nu geçici olarak kapatmaya karar verdi” denildi.

“Konsolosluğun çevresinde dolaşmayın!”

Açıklamada ayrıca Dışişleri Bakanı Hollandalıları İstiklal Caddesi 197’de bulunan başkonsolosluğun çevresine gitmemeleri ve gelişmeleri izlemeleri konusunda uyardı. Bakan Koenders ayrıca “İş arkadaşlarımın, görüşmeye gelenlerin, çalışanlarımızın, güvenlikleri en büyük önceliğimizdir. Tehlikenin niteliği ve ilgili bilgileri, bilinen nedenlerden ötürü açıklayamayız” dedi.

Boşaltılan Hollanda başkonsolosluğunda konsolosun yanısıra yaklaşık 40 çalışanın olduğu bildirildi. Bu kişilerin işlerini olabildiğince başka yerlerden sürdürmeye çalışacakları da açıklamaya eklendi.

Gelişmeleri izlemek için

Ayrıca gelişmeler üzerine bilgi alınabilecek kaynaklar olarak reisadvies op rijksoverheid.nl ile Twitter kullanıcı adı @247BZ verildi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *