Hollanda ödenek alan Türkleri Türkiye’deki mallarından yakaladı!

posted in: Avrupa'dan Duyumlar, Hollanda, Saydam | 0
Paylaşın! Herkes sizden duysun!

Hollanda ülkede yaşayan ve ödenek alan Türklerin malvarlıklarını incelemeyi artarak sürdürüyor. Türkiye’de evi ya da arsası olan kişilerin ödenekleri kesiliyor.

Ödenek soruşturmaları arttırılıyor

Hollanda hiçbir geliri olmayan kişilere her ay “Toplumsal Yardım Ödeneği” veriyor. Ancak parasal birikimi ya da taşınmaz malı olan kişilere bu ödenek verilmiyor.

Hollanda dışında taşınmaz malı olanlara yönelik soruşturmalar son yıllarda arttırıldı. Bu soruşturmalar çerçevesinde 2015 yılında yalnızca Utrecht ilinde 47 kişinin yurtdışındaki malvarlığı saptandı. Bu kişilerin ödenekleri kesildi ya da azaltıldı.

Hollanda soruşturmaları nasıl yapıyor?

Hollanda Türkiye’de tuttuğu aracıları tapu kadastro kurumlarına göndererek ödenek alan Hollandalı Türklerin malvarlıklarını kolayca buluyor. Ancak Hollanda’nın bunu yapabilmesi için ödenek alan kişinin TC Kimlik Numarasını bilmesi gerekiyor. Hollanda yasalarına göre, Holllanda devleti TC Kimlik Numarasını zorla alamıyor. Ancak…

İşbilmez Türk Hükümetinin yanlışı…

Ancak 2016 yılının başında, bilgisayar korsanları kolayca Türk devletinin bilgisayarlarına girdiler, tüm Türk yurttaşlarının bilgilerine ulaştılar ve bunları internette yayınladılar! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bile TC Kimlik Bilgileri internete düştü. Türkiye’de AKP hükümeti döneminde çok sayıda kişinin uzman olmadıkları halde, yalnızca “AKP’li oldukları” için işe alındıkları, bu kişilerin de bu bilgileri koruyamadıkları öne sürüldü. Öyle ya da böyle, Avrupa ülkeleri gibi Hollanda da istediği tüm TC Kimlik Numaralarına kolayca ulaşmış oldu…

Kimleri Araştırıyorlar?

Hollanda hükümetinin özellikle Hollanda dışında doğmuş ve her yıl Hollanda dışında uzun zaman geçiren ödeneklileri soruşturduğu basında çıkan duyumlar arasında….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *