Hollanda Türk öğrenciler arasında “Gülen-FETÖ” geriliminden korkuyor

Paylaşın! Herkes sizden duysun!

Hollanda yeni okul döneminin açılmasından sonra Türk öğrenciler arasında “Gülen-FETÖ” gerilimine karşı önlemler alıyor.

Hollanda’da da “Gülenci-FETÖ” gerilimi var

Türkiye’deki 15 Temmuz Kalkışması’nın Fethullah Gülen terör örgütlenmesince (FETÖ) düzenlendiği ortaya çıkmıştı. Tüm Avrupa’da olduğu gibi, Hollanda’da da Gülen yanlılarının çok büyük örgütlenmelerinin olduğu bildiriliyor. Hollanda’da son haftalarda “Gülenci” olarak bilinen kişiler ile işyerlerine karşı gözdağı, saldırı, boykot gibi eylemler Hollanda basınına yansımıştı.

Hollanda okullarında önlemler alınıyor

Hollanda yönetimi, Hollandalı Türkler arasındaki bu tür gerginliklerin Türk öğrenciler arasında da görülmemesi için önlemler almaya başladı. Yeni eğitim döneminin başlaması ile özel bir TV izlencesi hazırlandı. İzlence Türkiye’deki 15 Temmuz Kalkışması ile bunun Hollanda Türkler arasındaki yansımasını konu alıyor. İzlencenin eğitim TV kanalı “School TV” ile Hollanda’nın devlet yayın kurumu NPR’ın haber izlencesi “Nieuwsuur”ce hazırlandığı bildiriliyor.

Bu izlence ile Türk öğrencilerin Türkiye’deki olayları anlamaları için bir “temel” oluşturması amaçlanıyor. İzlence okullarda, TV kanallarında gösterilecek.

  1. Mert

    Hollandalilarin abartmasi. Ne oldu okullar basladi hicbirsey olmadi. Bizi birbirimize dusurmek istiyorlar.

    Bize baskasi gerekli degilki birbirimize dusmek icin. Ne oldu Turkiyede iste 20 yasindaki erleri linc etti yobazlar. Suclari askere vatan savunmasi icin gitmek. Ama Tayyip Erdogan fetoculari besledi besledi cezasini erler vatan cocuklari cekti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *