Paris: Canlı Bomba Türkiye’den Fransa’ya gitmiş!

Paylaşın! Herkes sizden duysun!

 

Paris saldırılarını düzenleyen 8 saldırgandan birisinin Türkiye’den Fransa’ya gittiği ortaya çıktı!

Son bulgulara göre IŞİD terörcüsü Türkiye’den Yunanistan’a oradan da Fransa’ya gitmiş!

Paris saldırılarına katılan canlı bombalardan birisinin pasaportu bulunmuştu. Bulunan Suriye pasaportuydu.

Yunanistan canlı bombanın Türkiye’den Yunanistan’a geçen bir “sığınmacı” olduğunu açıkladı. Yunan bakan yardımcısı Nikos Toskas, bu kişinin 2 Ekim 2015 günü Türkiye’den gelerek,  ‘İleriye’ (Yunanca ‘Leros’) adasından Yunanistan’a giriş yaptığını açıkladı!

Yunan polis kaynakları, canlı bombanın 3 Ekim’de İleriye adasına öteki 69 sığınmacı ile ayak basan genç bir adam olduğunu belirtti.  Yunan polisi bu kişinin parmak izini almış. Ancak adı açıklanmadı.

Yunan bakan yardımcısı, bu kişinin Fransa’ya dek giderken pasaportunun denetlenip denetlenmediğini bilmediğini söyledi.

Didim ya da Bodrum’dan geçmiş!

Türkiye’de sayıları resmi olarak 2 milyona varan Suriye’li sığınmacılar Ege kıyılarından Ege adalarına geçerek Avrupa Birliği’ne giriş yapıyorlar.

Özellikle yaz aylarında Türkiye’nin güney Ege kıyıları yüzbinlerce Suriye’li sığınmacının akınına uğradı. Bunlardan küçük bir bölümü Yunanistan’a geçmeyi başarırken, gerisinin güney Ege’deki kıyı ilçelere yerleştikleri belirtiliyor.

Türkiye’de 2 ile 4 milyon arasında Suriyeli sığınmacı var

Türkiye’nin başarısızlıkla sonuçlanan Suriye politikası Türkiye’ye büyük sığınmacı akınına yolaçtı. Türkiye’deki Suriye’li sığınmacı sayısını Türk hükümeti 2 milyon olarak belirtiyor. Ancak bazı kaynaklara göre gerçek sayı 4 milyona yaklaşıyor.

Suriye’den en çok sığınmacıyı Türkiye’nin aldığı biliniyor. Bu durumda Türkiye’de  Avrupa’ya göre çok daha yüksek sayıda IŞİD’li terörcünün olmasından korkuluyor…

IŞİD Türkiye’de de çok can aldı

Türkiye’deki AKP hükümetinin “Esat yönetimine karşı savaşsın” diye ayaklanmacıları desteklediği, silah yardımı yaptığı biliniyor. AKP hükümetinin uzun süre IŞİD’i de desteklediği çeşitli kaynaklarca bildiriliyor.

IŞİD ise “bu desteğe karşılık olarak” 200 dolayında Türk yurttaşını öldürdü.  IŞİD Türkiye’de de 10 Ekim günü Ankara’da bir toplanmaya bombalı saldırıda bulunmuş, 105 kişiyi öldürmüştü. 20 Temmuz 2015’teki Suruç saldırısında ise 34 kişi yaşamını yitirmişti.  11 Mayıs 2013’te de El Kaide’ye bağlı ‘El Nusra’ adlı terör örgütü Reyhanlı’da bomba ile 52 kişiyi öldürmüştü…

  1. Atila

    Hırsız, Türkiye’nin başını çok belalara soktu. Bundan sonra da sokacak. Türkiye bu Suriye olayından çok çekecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *