Paris’te ölen 127 kişiyi de IŞİD öldürmüş

Paylaşın! Herkes sizden duysun!

 

Paris’te dün gece yapılan saldırıları IŞİD üstlendi. Dün akşam 8 terörcü Paris’teki barlara, lokantalara, bir sanatevi ile bir stadyuma eşgüdümlü saldırmıştı. Saldırılarda ölen sayısı 127 olarak açıklanmıştı.

IŞİD açıklama yaptı…

Terör örgütü IŞİD Paris saldırıları için açıklama yaparak saldırıyı üstlendi. Açıklamada, örgüt üyelerinin bedenlerine bağlanmış bombalarla, makineli tüfeklerle eşgüdümlü olarak “önceden iyice incelenmiş hedeflere” saldırdıkları açıklandı.

Hollande “Savaş işi”

Fransız cumhurbaşkanı Hollande yaptığı açıklamada Paris saldırılarının Fransa’ya açılmış savaş olduğunu söyledi. Saldırılardan hemen sonra Fransa tüm ülkede “olağanüstü durum” duyurusu yapmış, sınırları kapatmıştı (Türkiye’deki IŞİD saldırılarından sonra ise sınırların önceden olduğu gibi delik deşik olduğu bildiriliyor).

Hollande Suriye’de ayaklananları ilk destekleyenlerdendi, Erdoğan gibi…

Hollande’nin Fransa’sı, Suriye’deki yönetim karşıtı ayaklanmayı ilk destekleyen ülkelerden birisi olarak biliniyor… Ancak IŞİD’in güçlenmesi üzerine, Fransa da Türkiye gibi IŞİD’e karşı hava saldırılarına katıldı.

“Suriye pasaportu”

Son duyumlara göre canlı bombanın öldüğü yerin yakınında polis Suriye pasaportu buldu. Bazı IŞİD terörcülerinin “sığınmacı” maskesi altında Fransa’ya gelmiş olabileceği öne sürülüyor.

Suriye’den en çok sığınmacı (2 milyon) alan Türkiye’de ise Avrupa’ya göre çok daha yüksek sayıda IŞİD’li terörcünün olmasından korkuluyor…

IŞİD Türkiye’de de çok can aldı

Türkiye’deki AKP hükümetinin “Esat yönetimine karşı savaşsın” diye ayaklanmacıları desteklediği, silah yardımı yaptığı biliniyor. AKP hükümetinin uzun süre IŞİD’i de desteklediği çeşitli kaynaklarca bildiriliyor.

IŞİD ise “bu desteğe karşılık olarak” 200 dolayında Türk yurttaşını öldürdü.  IŞİD Türkiye’de de 10 Ekim günü Ankara’da bir toplanmaya bombalı saldırıda bulunmuş, 105 kişiyi öldürmüştü. 20 Temmuz 2015’teki Suruç saldırısında ise 34 kişi yaşamını yitirmişti.  11 Mayıs 2013’te de El Kaide’ye bağlı ‘El Nusra’ adlı terör örgütü Reyhanlı’da bomba ile 52 kişiyi öldürmüştü…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *