PSV Eindhoven dilencileri aşağılayan holiganlarının adlarını vermeyecek!

posted in: Avrupa'dan Duyumlar, Hollanda, spor | 0
Paylaşın! Herkes sizden duysun!

psv_madrid_dilenciler

Mart ayında Madrid’te PSV’li holiganlar İspanyol dilencilere bozuk paralar fırlatmışlar, üzerlerine bira dökmüşler, para karşılığı “spor” devinimleri yaptırmışlardı. Dilencilerin böyle aşağılanmaları Avrupa ile yeryüzü basınında geniş yankı bulmuştu. Hollandalı politikacılar, bakanlar, PSV’lilerin bu davranışlarından utanç duyduklarını belirtmişlerdi.

PSV yandaşları Atletico Madrid -PSV Eindhoven karşılaşması için Madrid’te bulunuyorlardı. Olay üzerine İspanyol savcılar soruşturma başlattılar. PSV takımından PSV’li holiganların adlarını istdiler. Ancak PSV’nin başkanı Toon Gerbrands bu holiganların adlarını İspanyol yargısına vermeyeceklerini açıkladı. PSV buna bahane olarak ta, “İspanyol yetkililerin soruşturmaya çok geç başladıklarını” söyledi.

“Biz o işi kapattık”
Olay bu yılın (2016) Mart ayında olmuştu. İspanyol yetkililer Hollanda’dan holiganların adını Ekim ayının ortasında istemişlerdi. PSV Başkanına göre “PSV bu konuda Mart ayından sonra herkesten bilgi istedi ama alamadı. Dolayısıyla konuyu kapattı”. Bu arada Hollanda adalet bakanı da açıklama yaparak PSV’nin bu bilgileri vermesi gerektiğini söyledi.

PSV yine Madrid’e gidiyor!
İşin ilginci, 23 Kasım 2016’da PSV yine Atletico Madrid ile Şampiyonlar Kümesi karşılaşması yapacak ve bu karşılaşma yine Madrid’te oynanacak! İspanyol yetkililerin bunu fırsat bilip PSV başkanını ve PSV’li yandaşlarını sorgulayacaklar mı? İşte bu ilgiyle bekleniyor….

İşte o olaydan bazı görüntüler:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *