Türkiye’nin Koruyamadığı Kimlik Bilgileri Avrupalı Türklerin Başını Yakacak!

Paylaşın! Herkes sizden duysun!

50 Milyon Türk yurttaşının kimlik bilgilerinin çalınmasının yankıları sürüyor. Bazı Avrupa ülkelerinin bu bilgilere ulaşıp Avrupalı Türklerin ödeneklerini kesebilecekleri bildiriliyor.

Bilgisayar korsanları rahatça Türk devletinin bilgisayarlarına girip 50 milyon Türk’ün kimliğini çalmıştı. Üstelik te bu bilgileri internete yerleştirmişlerdi.

“Almanya, Hollanda ve öteki ülkelerin eline geçebilir”

Bilindiği gibi Almanya, Hollanda gibi ülkeler ülkelerindeki Türk yurttaşlarının Türkiye’deki malvarlıklarını araştırıyorlar. Özellikle ödenek yardımı alan kişilerin üzerinde mal çıktığı zaman, o kişilere büyük para cezaları geliyor.

Ayrıca birçok Avrupa ülkesinin vergi kurumları da Avrupalı Türklerin Türkiye’deki malvarlıkları ile ilgileniyorlar.

Bu ülkeler Türklerin malvarlıklarını Türkiye’de tuttukları Türk aracılar ile araştırıyorlar. Bu araştırmanın yapılabilmesi için Türk yurttaşlarının “TC Kimlik Numarası”nın bilinmesi gerekiyor. Türkiye’deki aracı kurumlar ancak bu numarayı bildikleri kişilerin malvarlığını sorgulayabiliyorlar.

“Türk hükümetinin beceriksizliği Avrupalı Türklerin başını yakacak”

Yabancı devletler ve Türk aracılar TC Kimlik Numarası’nı bilmedikleri kişilerin malvarlıklarını bulmada zorlanıyorlar. Türk yurttaşları bu bilgiyi yabancı devletlere vermek zorunda değiller. Dolayısı ile Almanya ve Hollanda araştıracakları kişilerden bu bilgiyi alamıyor.

Ancak şimdi Türk hükümetinin beceriksizliği yüzünden 50 milyon Türk’ün TC Kimlik Numarası ve öteki bilgiler internete düştü. Her isteyen bu bilgilere ulaşabiliyor. Türkiye’deki aracı kurumların ya da Alman ve Hollanda devletinin de bu bilgileri indirip kullanabilecekleri öne sürülüyor…

Almanya bu konuda uzman!

Almanya daha önce korsanlara para ödeyerek ülkesinde vergi kaçıranların İsviçre’deki banka hesaplarını satın almıştı. Şimdi Türk yurttaşlarının kimlik bilgileri parasız ortalığa düşmüşken haydi haydi ilgilenebileceği öne sürülüyor.

Bunları da Okuyun!

Türk Yurttaşlarının Kimliklerini Çaldılar, bir de Türkiye ile Dalga Geçtiler!

50 Milyon Türk Yurttaşının Kimlikleri İnternete Düştü. Erdoğan da içinde!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *